7 tipů pro osobní a pracovní rozvoj

Napsal: Michal Martoch                            Datum: 9.11.2009

 

Rozvoj talentu a silných stránek sebe i svého okolí je dlouhodobá záležitost. Přečtěte si 7 praktických tipů, které vám v tom mohou pomoci.

 

 

1) Vycházejte z vašeho osobního života - pozorujte sebe i svého partnera, v čem máte oproti němu přednosti a kde vás naopak může doplnit zase on(a). Přinese to do vztahu prohloubení vzájemné důvěry, harmonii a pocit souznění. Každý člověk touží po uznání i ocenění a právě tímto způsobem jej můžete získávat i dostávat současně.

 

2) Vytvářejte týmy založené na silných stránkách - naučte se spolupracovat s kolegy na základě znalostí jejich talentu, silných a slabých stránek. Spolupracujte s nimi na úkolech, které vychází z jejich talentu. Získáte tak vynikající výsledky a navíc jej kolegové vykonají s radostí. Naopak jim nesvěřujte úkoly z oblastí jejich slabých stránek - výsledek by pravděpodobně nebyl dostatečně kvalitní a taková práce by pro ně byla nepříjemná.

 

3) Pozorujte sami sebe -  pravidelně si zapisujte reakce na podněty z okolí i chování v určitých situacích a žádejte o zpětnou vazbu. Po krátkém čase tak budete schopni identifikovat v čem jste lepší než ostatní. A právě to, v čem jste lepší než ostatní, je oblast vašeho talentu.

 

4) Buďte sami sebou - napodobováním nebo kopírováním ostatních se stanete nejvýše průměrným. Pokud o tom nevíte, tak vy jste jedineční, váš život je jedinečný a proto i vaše chování a přístup k životu by měl odpovídat vaší jedinečnosti.

 

5) Odstraňte negativní projevy svého talentu - nerozvinutý talent se v mnoha případech projevuje velice škodlivě. Nejen, že nepřináší pozitivní efekt, ale naopak svého "majitele" navíc ničí. Více o možnostech řešení naleznete v samostatném článku.

 

6) Začleňte se mezi úspěšné - nejúspěšnější a nejspokojenější lidé, a to ve všech oblastech lidské činnosti, mají jeden společný prvek - všichni bez rozdílu využívají svůj talent a silné stránky na maximum. Pokud chcete patřit mezi ně, zaměřte se na to, co vám jde nejlépe a své slabé stránky vhodně vyvažte systémem či partnerem, pro kterého je to naopak silná stránka.

 

7) Podporujte vrozený talent svých dětí - u malých dětí začněte s hledáním jejich talentu co nejdříve. Pozorujte jejich chování, situace a činnosti, kdy jsou spokojené a úspěšné ve srovnání s jejich vrstevníky. A právě v tom je podporujte! Rozvojem jejich silných stránek jim pomůžete vytvořit kvalitní a stabilní základnu pro budoucí úspěšný život. Snažte se ignorovat veřejné názory i své vlastní ambice, co by měly v životě dělat. Na tom co chcete vy, totiž vůbec nezáleží!

 

 

 

 

 

Zasílání článků, tipů a doporučení


Pravidelný odběr (přibližně 1x měsíčně) článků, tipů a doporučení pro rozvoj talentu a silných stránek si můžete zajistit registrací své emailové adresy. Z odběru se budete moci kdykoliv odhlásit.

 Pro zasílání novinek nám zašlete váš email na adresu info@silnestranky.cz

 

Kontakt pro obchod

Radka Nepustilová

Tel: +420 602 666 336

Skype: radkanepustilova

Zavolejte mi a ráda vám poradím ohledně našeho produktu či služby. Nebo můžete rovnou provést objednávku.

Email: radka.nepustilova@silnestranky.cz

Zákaznická podpora

Zuzana Kocourková

Tel: +420 774 412 448

Skype: zuzanakocourkova

Jste již našim zákazníkem a nevíte si s něčím rady? Zavolejte mi a pomůžu vám.

Email: zuzana.kocourkova@silnestranky.cz
 
   
partneři:  Práce na dálku       webináře            Účetní online semináře