Nerozvinutý talent a jeho negativní projevy

Napsal: Michal Martoch                            Datum: 15.9.2009

 

Přístup či určité chování některých lidí bývá vnímáno jako negativní a nepříjemné. Přitom se v mnoha případech jedná pouze o nesprávně nasměřovaný talent. Ten se v důsledku projevuje jako slabá stránka. Existují ovšem způsoby, jak to řešit.

 

Základem je odhalení jejich talentů. Tím člověk nalezne také oblasti, kde mu jeho talenty škodí a projevují se v jejich negativní podobě. Odstranění těchto negativních vlivů by mělo být primárním záměrem každého člověka, který chce v životě dosáhnout úspěchu a spokojenosti. Pouze pak je možné plně využít potenciál svých silných stránek.


 

Příklady nevhodného využití talentu a možností jejich pozitivní transformace:


 

Netaktně obtěžuje své okolí různými poznámkami.


  • Přemýšleli jste někdy, proč se tak chová? Pravděpodobně se jedná o typ člověka, který má tu vlastnost, že každému musí říct, co si myslí. Jeho vnitřní hlas „hlodá“ tak dlouho, až to řekne bez ohledu na následky. Jakmile si tuto skutečnost uvědomíte, může vás snadno napadnout, že by mu často stačilo pouze vysvětlit, aby vás se svým názorem neobtěžoval (lépe písemně než ústně). Říct mu, že takové chování není vhodné a klidně i několikrát po sobě. Takovému člověku často chybí určitá „zpětná klapka“, jednoduše nic mu není „blbé“. Pokud se rozhodnete této skutečnosti využít, dospějete k názoru, že vám v určitých situacích může být naopak velice přínosný např. pro tlumočení jakéhokoliv nepříjemného názoru vedení společnosti nebo pro vyřešení konfliktní situace a podobně. To, co vám působí problémy, totiž může být pro něj zábavné.


 

Podbízí se šéfovi a k vám se chová, jako byste byli nejlepší kamarádi.


  • Může se jednat o několik rozdílných osobností. Popišme si typ, který to nedělá ze zištných důvodů. Většinou se jedná o člověka, který má velice silnou touhu po rovnováze a harmonii. Má rád, když jsou všichni spokojeni a to jak vy, tak i šéf. Pokud by se totiž takto nechoval a účastnil se různých sezení, kde se probírá, co se komu nelíbí na jeho vedoucích, tak by jej to vnitřně ničilo. Možná přemýšlíte, k čemu by se vám takový kolega mohl hodit? Je to snadné. Když budete potřebovat urovnat spor nebo konflikt, požádejte ho o pomoc. Instinktivně bude hledat způsob, jak situaci na všech stranách zlepšit. Bude hledat kompromis ke spokojenosti všech.


 

Je jako „utržený z řetězu“. Dělá hodně práce velice rychle, na druhou stranu své okolí znervózňuje.


  • Pravděpodobně se jedná o člověka, jehož vnitřní nastavení jej vede k naplňování vytyčených cílů, které musí za každou cenu splnit. Jejich dosažení mu pak přináší uspokojení. V případě, že by k naplnění cílů přistupoval jinak, mohlo by docházet k vnitřní frustraci a rozpolcenosti. Cíle jsou pro něj druh paliva, motor, který ho žene vpřed. Jednoduše má rád, když si ráno určí 20 úkolů, které by chtěl za den vykonat a pak si jen výsledky odškrtává. Mnohdy se jedná o silného „tahouna“. Máte-li tedy nějaký úkol, jenž nesnese odkladu a potřebujete jej udělat okamžitě, využijte jeho služeb. Můžete si být jistí, že jeho „dodací termíny“ jsou mnohem kratší než u ostatních.


 

Rád slibuje, má velké plány a cíle. Bohužel však vázne jejich realizace.


  • Něco slíbil a pak to nesplnil. Určitě to dobře znáte. Často se jedná o velmi přátelského člověka. Vy však cítíte, že na něj není spolehnutí. Opět existuje řada možností. Může to být člověk, který toho chce pro ostatní hodně vykonat. Naneštěstí má nutkání to dělat pro všechny, až mu nakonec nezůstane čas na nikoho a na nic. Jediné, co se dostaví, je zklamání na všech stranách. V mnoha směrem a ohledech to může být silně nadprůměrný jedinec, jenž je schopen přinášet při správném způsobu řízení a komunikaci výborné výsledky. Bohužel mu často chybí základní představa o obtížnosti úkolů a jeho reálných možnostech a schopnostech. Postrádá jasně nastavené priority. S tímto typem člověka doporučuji vždy prodiskutovat reálnou situaci a skutečné možnosti. Nebojte se zeptat, jestli toho opravdu, ale opravdu na sebe nevzal příliš. Pokud máte pocit, že věci nestíhá, raději úkol svěřte někomu jinému.

 

A co dál?

 

Toto byl jen krátký výčet několika negativně chápaných vlastností lidí kolem nás. Ve skutečnosti jich existují stovky, možná dokonce tisíce. Téměř u každého člověka lze nalézt určitý nesouhlas s ostatními lidmi, jejich chováním a postoji v některých situacích. Platí to samozřejmě i naopak, všichni máme vlastnosti a chování, které mohou jiné provokovat nebo obtěžovat.


Každý člověk v některých oblastech vyniká a v jiných je chápán jako slabý. Buďte proto tolerantní k tomu, co kolem sebe vidíte a slyšíte. Raději než negativní kritiku se snažte lidi chápat a spíše jim dávat zpětnou vazbu, na jejímž základě se mohou rozhodnout, co dále. Ukažte jim, že existují cesty, jak jejich talent a schopnosti odhalit a dále rozvíjet.


Ve chvíli, kdy poznáte své okolí, si pravděpodobně uvědomíte, že nejzajímavější na lidech je právě jejich mimořádná jedinečnost. Začnete-li ji vědomě vnímat, získáte pro lidi kolem sebe mnohem větší porozumění. Přestanete "řešit" řadu situací a už nikdy vás neurazí chování jiného člověka. Namísto toho budete vyhledávat, čím je ten druhý zajímavý, v čem může být prospěšný svému okolí a jak mu v tom můžete pomoci právě vy.


 

 

 

 

Zasílání článků, tipů a doporučení


Pravidelný odběr (přibližně 1x měsíčně) článků, tipů a doporučení pro rozvoj talentu a silných stránek si můžete zajistit registrací své emailové adresy. Z odběru se budete moci kdykoliv odhlásit.

 Pro zasílání novinek nám zašlete váš email na adresu info@silnestranky.cz

 

Kontakt pro obchod

Radka Nepustilová

Tel: +420 602 666 336

Skype: radkanepustilova

Zavolejte mi a ráda vám poradím ohledně našeho produktu či služby. Nebo můžete rovnou provést objednávku.

Email: radka.nepustilova@silnestranky.cz

Zákaznická podpora

Zuzana Kocourková

Tel: +420 774 412 448

Skype: zuzanakocourkova

Jste již našim zákazníkem a nevíte si s něčím rady? Zavolejte mi a pomůžu vám.

Email: zuzana.kocourkova@silnestranky.cz
 
   
partneři:  Práce na dálku       webináře            Účetní online semináře