Video: Sir Ken Robinson - Revoluce ve vzdělávání a Školy ničí kreativitu

Napsal: Michal Martoch                            Datum: 28.9.2010

 

Kvalitní vzdělání je základ, který nám přináší značnou konkurenční výhodu. Současný systém výuky se však od doby jejího zavedení před více než 200 lety téměř nezměnil. Stále jsme nuceni k memorování a poslušnosti. Individualita člověka je až na na výjimky potlačována. Sir Ken Robinson dlouhodobě zkoumá, jak zvýšit kreativitu studentů a jak maximálně otevřít jejich individuální schopnosti.

 

 

Sir Ken Robinson

 

Proč nejsme schopni dostat z lidí to nejlepší? Podle Sira Kena Robinsona je to způsobeno tím, že jsou lidé vychováváni k tomu, aby byli dobří pracovníci a zaměstnanci, nikoli jako kreativní myslitelé. Nedočkaví a nesoustředění studenti jsou ignorování nebo dokonce trestáni místo, aby byla podporována jejich jedinečnost. Robinson k tomu řekl: "Ničíme v lidech kreativitu." Tato zpráva získala od svého vystoupení a zveřejnění na TEDTalk v červnu 2006 obrovskou popularitu po celém světě. Nejčastěji byla na nejrůznějších stránkách komentována slovy: "Každý by měl vidět tohle video!" 

 

Vizionářský leader Sir Ken Robinson vedl v roce 1998 Poradní výbor Britské vlády s cílem prozkoumat význam kreativity ve vzdělávacím systému a pro ekonomiku. V roce 2003 byl za své přínosy povýšen do šlechtického stavu. Jeho poslední kniha: The Element: How Finding Your Passion Changes Everything, hluboký pohled do lidské kreativity a vzdělání, byla vydána v roce 2009.

 

 

 

Video z TED.com: Sir Ken Robinson - Školy ničí kreativitu

  

 

Video je v anglickém jazyce s českými titulky, které zapnete kliknutím na: VIEW SUBTITLES a výběrem jazyka Czech.

 

 

Video z TED.com : Sir Ken Robinson - Nastolme revoluci ve vzdělávání!

 

 

Video je v anglickém jazyce s českými titulky, které zapnete kliknutím na: VIEW SUBTITLES a výběrem jazyka Czech.

 

 

Ted.com

 

Ted.com poskytuje špičkové vědecké informace i převratné inovativní myšlenky ze všech oblastí lidského bytí. Občas budu na webu Silné stránky upozorňovat na zajímavá videa z oblasti vzdělávání, managementu, rozvoje talentu a silných stránek, motivace a zpětných vazeb, osobnostního rozvoje a podobně. Mám rád, když se přínosné informace dostanou k lidem, kteří je ocení a dokáží je dále využít pro svůj pracovní nebo osobní život.

 

 

 

 

Zasílání článků, tipů a doporučení

 

Pravidelný odběr (přibližně 1x měsíčně) článků, tipů a doporučení pro rozvoj talentu a silných stránek si můžete zajistit registrací své emailové adresy. Z odběru se budete moci kdykoliv odhlásit.

 Pro zasílání novinek nám zašlete váš email na adresu info@silnestranky.cz

 

Kontakt pro obchod

Radka Nepustilová

Tel: +420 602 666 336

Skype: radkanepustilova

Zavolejte mi a ráda vám poradím ohledně našeho produktu či služby. Nebo můžete rovnou provést objednávku.

Email: radka.nepustilova@silnestranky.cz

Zákaznická podpora

Zuzana Kocourková

Tel: +420 774 412 448

Skype: zuzanakocourkova

Jste již našim zákazníkem a nevíte si s něčím rady? Zavolejte mi a pomůžu vám.

Email: zuzana.kocourkova@silnestranky.cz
 
   
partneři:  Práce na dálku       webináře            Účetní online semináře