O talentu

Proč v dnešní době na talentu tolik záleží?

 

Protože dnes máme neopakovatelnou svobodu volby, jak se svým životem naložíme. A dokud nevíme, v čem skutečně vynikáme a co nás naplňuje, může se tato svoboda stát paradoxně pastí.

 

Realita dnešního světa:

 • firmám chybí vysoce kvalifikovaní pracovníci v místě jejich působiště a začíná tak celosvětová bitva o talenty pod taktovkou práce na dálku lidé chtějí dělat to, co je baví a potřebují cítit soulad mezi svými hodnotami a hodnotami firem, pro které pracují. Práce na dálku a sdílení zaměstnanců umožní úzkou specializaci jedince a jeho opravdový rozvoj.

Studie Cisco:

 • přes 40% lidí do 30 let dává přednost flexibilitě před vyšším platem (15%) 70% mladých lidí nepovažuje za nutnou fyzickou přítomnost v kanceláři pro odvádění dobré práce.

 

 

 

Co je to talent?


Talent je přirozený způsob chování a myšlení, který je vlastní každému z nás. Podle posledních výzkumů společnosti Gallup® je buď vrozený nebo vzniká ve velice nízkém věku. Na vzorku 1000 osob v oblasti Nového Zélandu, které byly sledovány od 3 do 26 let, bylo zjištěno, že dominantní talenty, které se projevovaly ve 3 letech, byly nejsilnější i v 26 letech! ​

 

Každý člověk nemá jeden, ale celou řadu specifických talentů. Ty samy o sobě však nestačí. Je také potřeba rozvíjet znalosti a dovednosti, aby se z talentu mohla stát silná stránka.

 

 

 

Jak přeměnit talent na silné stránky?

 

Samotná existence talentu pro úspěch nestačí. Nutností je určitá časová investice pro jejich rozvoj do prakticky využitelných silných stránek. Na začátku stojí samotné objevení silných stránek a konzultace s odborníkem. Pak už je jen na vás, kolik věnujete jejich rozvoji. Platí jednoduchá rovnice: Talent x Časová investice = Silné stránky = ÚSPĚCH

 

 

Firmy se často zaměřuje na eliminaci slabých stránek (až 22% manažerů zdůrazňuje především slabé stránky svých podřízených) namísto, aby se zaměřila na podporu a správné využití těch silných.

 

V případě, že se potýkáte s opravdu výraznou slabou stránkou, zkuste se zamyslet, zda nebude lepší pro určité projekty spolupracovat s někým, pro něhož je daná oblast naopak stránkou silnou. Takové partnerství může přinášet nevídané úspěchy.

 

 

 

Talent a firemní praxe

 

Talent management aneb Vedení podle talentu a silných stránek je cestou k maximálnímu využití potenciálu každého z nás. Všichni děláme svou práci lépe a s větším nadšením, když dostaneme příležitost dělat to, co nás baví a v čem vynikáme.

 

 • V českém průzkumu z roku 2013 společnosti Gallup® v oblasti angažovanosti bylo zjištěno, že v průměrné organizaci pracuje s plným nasazením pouze 8 % zaměstnanců, 62 % je ke své práci lhostejných a zbývajících 30 % svou práci nesnáší, nebo dokonce ničí výsledky ostatních. ​
 • Naopak pokud firma umožní svým zaměstnancům pracovat na základě silných stránek, tak:
  • je 6x vyšší pravděpodobnost, že budou angažování v práci
  • osobní produktivita vzroste až o 9 %
  • produktivita týmu vzroste až o 12,5 %
  • ziskovost firmy vzroste až o 9 %.

Kontakt pro obchod

Radka Nepustilová

Tel: +420 602 666 336

Skype: radkanepustilova

Zavolejte mi a ráda vám poradím ohledně našeho produktu či služby. Nebo můžete rovnou provést objednávku.

Email: radka.nepustilova@silnestranky.cz

Zákaznická podpora

Zuzana Kocourková

Tel: +420 774 412 448

Skype: zuzanakocourkova

Jste již našim zákazníkem a nevíte si s něčím rady? Zavolejte mi a pomůžu vám.

Email: zuzana.kocourkova@silnestranky.cz

Máme certifikovaného kouče

Michal Martoch

 

 

Gallup-Certified Strengths Coach

"Hledat a rozvíjet potenciál a talent ostatních mi přináší radost a uspokojení z práce."

Více o Michalovi na oficiálních stránkách Gallupu zde

 
   
partneři:  Práce na dálku       webináře            Účetní online semináře