Reference na knihu a test Strengthsfinder

Kontakt pro obchod

Radka Nepustilová

Tel: +420 602 666 336

Skype: radkanepustilova

Zavolejte mi a ráda vám poradím ohledně našeho produktu či služby. Nebo můžete rovnou provést objednávku.

Email: radka.nepustilova@silnestranky.cz

Zákaznická podpora

Zuzana Kocourková

Tel: +420 774 412 448

Skype: zuzanakocourkova

Jste již našim zákazníkem a nevíte si s něčím rady? Zavolejte mi a pomůžu vám.

Email: zuzana.kocourkova@silnestranky.cz

Ing. Monika Tonowská

„ Kniha Strengths Finder  mi byla doporučena mým bývalým kolegou z firmy K2. V práci jsem tápala a nevěděla jsem proč. Měla jsem pocit, že nedělám to, co umím a v čem si věřím. Po absolvování testu jsem byla velmi překvapena, jakými silnými stránkami jsem obdařena. Objasnilo mi to spoustu souvislostí, co jsem dříve dělala a o co jsem usilovala. Dnes už vím, jaké mám talenty, na kterou oblast práce bych se měla zaměřit a jak ho využít a to nejen v práci. Také jsem se začala na lidi dívat jinak a snažím se v nich odhadnout jejich talent. Hodně mi to pomohlo a určitě ho doporučím i ostatním lidem. Je skvělé pozitivně žít, myslet a pracovat -  raději rozvíjím svůj talent, než abych stále hledala nedostatky.“

 

Ing. Monika Tonowská

manažerka obchodního týmu

 

 

 

Miroslav Osička

"Při prvním setkání se Strengthsfinder testem mi přišla možnost ověřit si svůj vlastní talent jako zajímavá atrakce. Výsledky testu jsem z poloviny očekával. Až později jsem si uvědomil, že využívám pouze jeden ze svých talentů a ostatní tak trochu zahálí, protože jsem je neuměl rozvíjet a využívat. Výsledky testu mě provází prakticky každý den, zejména v práci. Tam mám příležitost k jejich využívání na 100%. Občas vidím kolem sebe lidí, kteří jsou podle mého názoru v práci nespokojeni. Všem takovým lidem doporučuji kontaktovat tvůrce portálu silnestranky.cz, kteří jsou schopni ukázat jim jejich opravdový potenciál. Jistě pak najdou ten správný směr i za cenu změny svého současného zaměstnání."

 

Ing. Miroslav Osička

IT specialista K2
 

 

 

 

"Značná únava a snad i vyhoření po 12 letech na různých pracovních vedoucích pozicích ve stavebních firmách mě donutilo přemýšlet kudy dál. Začal jsem přemýšlet o tom, co vlastně umím, kdo vlastně jsem a kam se nejlépe profilovat. Díky webináři "Jak najít svůj talent" jsem se dostal ke knize a testu Strengthsfinder 2.0. Už jenom to, že jsem se rozhodl tento test absolovovat, bylo pro mě velmi vzrušující. Výsledky mně defacto potvrdily to, co jsem okrajově tušil a nemohl jsem popsat a správně uchopit. Nyní vím, co jsou moje "přirozené talenty" a ještě zajímavější je, že výsledných definovaných TOP 5 se prolíná zcela jasně různými situacemi a to jak současnými, tak minulými. Zároveň si i člověk uvědomí, proč mu některé věci nejdou dle jeho představ, ani když se snaží... Je pravdou, že kdyby člověk věděl, že toto něco není jeho silnou stránkou, určitě by toto v možné míře odboural a věnoval se tomu, kde je "mu naděleno" :)). Věřím, že díky odhalení této pravdy se můžu efektivně ubírat správným směrem a to nejenom profesně, ale i v osobním životě.

 

Ještě jednou děkuji panu Martochovi za to, že tu tato možnost testování je, za jeho profesionální přístup a velmi lidskou konzultaci :))"

 

Moje TOP 5 talenty:  

 • Maximizer
 • Input
 • Learner
 • Strategic
 • Ideation

 

Ing. Jan Alexa

Manažer a stavební projektant
 

 

 


"Dnes budu usínat s vědomím, že pracuji v oboru, který je pro mne tím ideálním. A kdyby to tak nebylo, usínal bych s představou, co bych ve svém životě měl změnit. S testem nemůžete ztratit. Velmi doporučuji. "

 

Lukáš Hladeček

majitel firmy Neologic

 

 

 


"Na Strengthsfinderu se mi líbí zdůrazňování myšlenky, že každý člověk v určité (často bohužel pro něj utajené) činnosti, situaci či pozici dokáže vynikat lépe než desetitisíce jiných lidí. To je asi nejsilnější myšlenka pozitivní psychologie, na které je kniha založena. Místo mrhání časem, optimismem a energií na odstraňování mnoha lidských nedostatků se věnuje fascinujícímu hledání unikátního nadání a jeho ještě zajímavějšímu využívání. Z vlastní zkušenosti a propojením s knihou "Full engagement" navíc vím, že máloco mne tak nabije energií jako situace, kdy jsou mé talenty ve hře. Každý den se snažím takové situace vyhledávat. Vysněný stav je samozřejmě dokázat využívat na maximum své talenty po celý den...a proměnit je tak v silné stránky."

 

Mé Strengthsfinder talenty:

 • Relator
 • Ideation
 • Strategic
 • Focus
 • Developer

 

Ing. Michal Majzner

manažer Procter & Gamble

 

 

 


"Jakožto absolventka jednooborové psychologie jsem se v životě setkala s celou řadou různých testovacích metod. Strengthsfinder 2.0 mě zaujal hned z několika důvodů. Už tím, že místo na odstraňování nedostatků se zaměřuje na rozvoj silných stránek. Testování na několika milionech lidí po celém světě mi taky přijde jako důvěryhodný základ. Test je snadno obsluhovatelný (i se zcela průměrnou znalostí angličtiny mi nedělalo problémy se vejít do časového limitu) a výsledky jsou prakticky okamžitě využitelné v praxi. V oblasti malého a středního podnikání, kterou se především zabývám, si dokážu představit uplatnění při definici podnikatelského záměru, nastavení fungování týmu i při každodenních manažerských rozhodnutích. Nemůžu říct, že by mě výsledek překvapil. Spíš ujistil, že jako lektorka a firemní konzultantka jsem se neminula povoláním. A že má smysl tyhle kvality dál rozvíjet."


Moje klíčová témata jsou

 • Input
 • Communication
 • Achiever
 • Adaptability
 • Strategic

 

Mgr. Magdalena Čevelová

lektorka a marketingová konzultantka

 

 

 

Ondřej Winkler

Když jsem poprvé slyšel od kamaráda o výjimečném testu „Strengthsfinder", jenž je schopen analyzovat moji osobnost a odhalit můj skrytý talent, byl jsem k němu zdravě skeptický. Vždy jsem se snažil poznat sám sebe a rozvíjet svoji osobnost. Jsem však od přírody opatrnější a vše si nejdříve ověřuji. Knihu jsem si po pár měsících skutečně zakoupil a test absolvoval. A nyní mohu říct, že výsledky mě velmi pozitivně překvapily. A nyní mohu říct, že výsledky mě velmi pozitivně překvapily. Při pročítání mých 5ti talentů jsem začal postupně objevovat, že všechny popsané vlastnosti skutečně mám, jen jsem si je neuvědomoval. Díky tomu se nyní soustředím na věci, jenž jsou pro mě skutečně důležité a dosahuji tak lepších výsledků. Výsledky testu mi pomohla stanovit si priority a cíle. Cítím se velice dobře a sebejistě. Nikdy bych od jakéhokoliv testu či knihy nečekal, že dokáže s takovou přesností odhalit mou osobnost a talenty."

 

Ing. Onřej Winkler

IT specialista Hyundai Motor Manufacturing Czech

 

 

 

Georgios yiannakou

"Knihy First Break All The Rules a Strengths Finder jsem poprvé obdržel od svého vedoucího a mentora při školení vedoucích pracovníků ve společnosti Procter & Gamble, kde jsem pracoval jako manažér výroby několik let. Knihy mě ihned zaujaly čistotou svých myšlenek a především mírou jejich praktického využití. „Objevení“ mých talentů mě donutilo se zamyslet nad tím, jak efektivně využívám svůj čas a také čas svých kolegů. Je zarážející jakým potenciálem je v dnešních firmách plýtváno ve snaze vytvořit dokonalé všestranného pracovníka, který tak nikdy nedostane příležitost vynikat v tom, co dělá nejlépe. Je to pak demotivující nejen pro toho pracovníka, ale také pro celou společnost. Obě dvě knihy a doprovodný online test StrenghtsFinder jsou skvělým návodem, jak by se mělo přistupovat k plánování kariéry všech pracovníků."

 

Výsledky mého Strenghtsfinder testu

 • Intellection
 • Learner
 • Harmony
 • Input
 • Disciplin

 

Ing. Georgios Yiannakou

manažer Procter & Gamble

 

 

 


"StrengthsFinder mi pomohla odhalit mé talenty a schopnosti, které jsem si předtím neuvědomovala a jenž mohu dále rozvíjet. Člověk se moc nezastavuje a nepřemýšlí nad tím, v čem je výborný. Často pouze slepě vykonává práci, která je docela dobrá a přináší nám uspokojení, ať už finanční či kariérní a možná jí bereme i jako možný způsob seberealizace. Patrně si neklademe otázku, jestli je tato činnost pro nás opravdu ta nejlepší, zda v ní využijeme naše silné stránky, o kterých často ani netušíme, že je máme. Kniha a test je pro mě částečným odhalením mého nitra, mých schopností, které se snažím ve své profesi dále rozvíjet. Poskytuje rady, jak by měl člověk jednat a jakým způsobem využívat svých talentů. Doporučila bych zaměstnavatelům na základě výsledků testu plánovat kariéru svých zaměstnanců. Určitě by se tím výrazně zvýšila jejich spokojenost s vykonávanou prací. Já osobně jsem ráda, že mi pomohla najít sama sebe."

 

Ing. Soňa Balcarová

lektorka soft skills

 

 

 

Michal Martoch

"Již řadu let se zabývám rozvojem potenciálu a osobním růstem člověka. Prošel jsem řadou seminářů a kurzů, vyzkoušel mnoho různých testů a vždy jsem se snažil hledat odpovědi. Jedním takovým testem se stal také Strengthsfinder. V počátku jsem byl hodně nedůvěřivý. Do té doby jsem absolvoval mnoho testů, které mi vyhodnotily určité výsledky. Nakonec jsem byl ale vždy zklamaný, protože jsem se nikdy nedozvěděl, jak s výsledky dále pracovat. V případě testu Strengthsfinder je to jinak. Individuální výsledky testu obsahují řadu rad a doporučení, co by měl člověk dělat, aby svůj talent skutečně transformoval na silné stránky. Díky Strenghfinderu jsem pochopil řadu nejasností v mém osobním chování i v chování ostatních. Co jsem dříve označoval za neschopnost nebo slabost, dnes považuji za silnou stránku, kterou navíc ještě dokážu kladně využít. Na základě aplikace a zkoumání výsledků Strengthsfinderu v týmu 9 lidí jsme začali řadu věcí dělat jinak a to k prospěchu nás všech."

 

Ing. Michal Martoch

specialista na osobní rozvoj, práci z domova a komunikaci online, provozovatel webu Silné stránky
 

 

 

Lucie Hegarová

"Když jsem nastupovala na střední školu, vůbec jsem netušila jaké povolání bych si v budoucnu zvolila. Spíše jsem počítala s tím, že získám ještě 4 roky na rozmyšlenou. Matematika, fyzika a chemie nejsou mé silné stránky, proto se raději zaměřuji na humanitní předměty. Vždy mě bavilo pracovat s lidmi a pomáhat řešit jejich problémy. Proto jsem si říkala, že by moje vysněné povolání mohlo být třeba psycholog. Ale nebyla jsem si jistá. Když jsem získala možnost absolvovat test Strengthsfinder, souhlasila jsem, protože jsem si říkala, že buď mě to včas navede na správný směr anebo se jen potvrdí moje domněnka o možnosti pracovat s lidmi. Byla jsem velmi mile překvapena, když se moje předpoklady do puntíku potvrdily. Při konzultaci mi bylo doporučeno, abych nadále rozvíjela své silné stránky, které nejvíce uplatním ve své budoucí profesi. Závěrem tedy mohu říct, že Strengthsfinder a následné poradenství mi opravdu pomohly, co se týče volby mého budoucího povolání"

 

Lucie Hegarová

studentka 2. ročníku gymnázia

 

 

 


"Kniha a test Strengthsfinder se mi dostaly do rukou v pravý čas. Musím říct, že už samotný test mě zaujal svou formou. Otázky i odpovědi jsou nenucené a dávají člověku na výběr. Když nechce, tak se nemusí přiklánět k žádné odpovědi. Samotné výsledky testu mi zodpověděly mé otázky, které jsem již dávno tušila, ale neuměla jsem je vyjádřit slovy. Velmi se mi zamlouvají ty desítky doporučení, které jsem získala ve výsledku testu stejně jako doporučení přímo šité na míru. Už je to nějakou dobu, co jsem test vykonala. Teprve s odstupem vidím, že jsem dříve své „největší“ talenty používala spíše proti sobě, než ve svůj prospěch. Celkově bych test všem rozhodně doporučila."

 

Jana Martochová

studentka architektury
 

 

 


"Testy osobnosti a vše co je s tím spojené mě vždy zajímaly. Bohužel musím říct, že jsem byla také mnohokrát zklamaná jejich postavením(nesmyslné otázky a výběr z ještě horších odpovědí) a výsledek neodpovídající realitě. Když jsem slyšela o "Strengthsfinder 2.0", přistupovala jsem k tomu skepticky. Nicméně jsem si knihu koupila a test udělala. Jde o naprosto něco jiného, pro mě nového. Hlavním rozdílem je, že se zaměřuje na silné stránky(talenty) a vždy je možno vybrat jednu z neutrálních odpovědí, když vám otázka nesedí nebo nevíte, pro kterou možnost se rozhodnout. Výsledek testu mi objasnil proč v konkrétních situacích reaguji daným způsobem. I když je podle mého názoru tato kniha opravdu dobrá, zázraky samozřejmě neumí. Vím, že záleží pouze na mě, jak získané informace dále využiji.Talenty, které jsem si uvědomila, však nyní chci začít plně rozvíjet.. "

 

Ing. Petra Krejčí

specialistka obchodní oddělení Hyundai Motor Manufacturing Czech

 

 
   
partneři:  Práce na dálku       webináře            Účetní online semináře