Metodiky, manuály a studie pro rozvoj talentu a silných stránek dětí

Proč neexistují mimořádně nadané děti, ale je nutné podporovat individuální talent každého dítěte

V roce 2011 jsme napsali několik publikací. Dáváme je zde ke stažení a k volnému šíření. Obsahují informace z nejrůznějších českých i zahraničních studií v oblasti rozvoje talentu/ nadání a silných stránek dětí i dospělých. Dále jsou v části metodika/manuál doplněny celou řadou praktických cvičení a úkolů, které by měly čtenáři poskytnout základní návod pro práci s individuálním talentem dětí.
 
Důležitá poznámka: 
Původním zadáním projektu bylo zaměřit se speciálně a výhradně na tzv. mimořádně nadané děti, což jsme již od začátku odmítli. S tímto pojmem a vyčleňováním některých jedinců do speciální skupiny "vyvolených" zásadně nesouhlasíme a ve všech publikácích je všemožně vyvracíme. Bohužel ale (jak se říká), aby koza zůstala celá a vlk se nažral, byli jsme nuceni v některých částech pojmy mimořádně nadané dítě použít. V kontextu našeho chápání a obsahu publikací je za mimořádně nadané považováno každé dítě. Úkolem rodiče, učitele a vůbec všech dospělých je tento mimořádný talent identifikovat a náležitě podporovat. Dále bychom pozorného čtenáře rádi požádali, aby toleroval některé duplicitní informace v rámci jednotlivých publikací, stejně jako naprosto zbytečnou roztříštěnost do sedmi publikací namísto dvou logických okruhů (1 studie a 1 metodika/manuál). I zde jsme byli omezeni požadavky zadavatele.
 
I přes tyto nedostatky věříme, že vám budou sepsané publikace k prospěchu při práci s talentem a silnými stránkami dětí.
 
 

Publikace o talentu/ nadání dětí ke stažení ve formátu PDF

 
 

 

Pro jakékoliv komentáře, názory nebo zpětnou vazbu nás kontaktujte na info@silnestranky.cz. Vnímáme, že dialog na toto téma je v ČR nesmírně důležitý a potřebný.

 

 

Kontakt pro obchod

Radka Nepustilová

Tel: +420 602 666 336

Skype: radkanepustilova

Zavolejte mi a ráda vám poradím ohledně našeho produktu či služby. Nebo můžete rovnou provést objednávku.

Email: radka.nepustilova@silnestranky.cz

Zákaznická podpora

Zuzana Kocourková

Tel: +420 774 412 448

Skype: zuzanakocourkova

Jste již našim zákazníkem a nevíte si s něčím rady? Zavolejte mi a pomůžu vám.

Email: zuzana.kocourkova@silnestranky.cz

Reference na konzultace, webináře a školení

Ing. Monika Tonowská

„ Díky testu Strengthsfinder jsem poznala své silné stránky. Tímto bych chtěla poděkovat panu Michalovi, který mě provedl celým průběhem testu a hlavně bych ráda vyzdvihla jeho konzultaci. Vysvětlil mi a lidsky přiblížil, co který talent znamená, co si pod ním mám představit a jak s ním mám dále pracovat a rozvíjet ho. Myslím si, že tato jeho konzultace by měla být nedílnou součástí testu a určitě ji doporučuji i ostatním zájemcům."

 

Ing. Monika Tonowská

manažerka obchodního týmu

 

Všech 21 referencí >

 

 
   
partneři:  Práce na dálku       webináře            Účetní online semináře